Začněte psát!

Naučte se základům psaní, osvojte si rituály a zvyky dobrého spisovatele a měňte své nápady v příběhy s 9týdenním online kurzem Tvůrčího psaní z obýváku.

Nic podobného v ČR nenÍ. Moc mi pomohlo, jak pracujete s kreativitou a jak moc pozitivní jsou vaše lekce. Klobouk dolů.

Alžběta JanečkováŠpanělsko

V kurzu jsem začala plnit úkoly a další zadání, bavilo mě to, líbil se mi styl videí, jak je to tam systematicky rozepsaný, a stalo se, že tím, jak jsem se zabývala těmi úkoly, tak jsem si uvolnila ten můj psací blok. A vím, i jak dopsat tu svoji věc. Takže to vypadá, že na mě kurz funguje.

Marie DoležalováHerečka, blogerka a autorka knihy Kafe a cigárko

Jak to funguje

Rozepište se

Zápisník

21denní spisovatelský zápisník nastartuje fantazii a kreativitu. Zmapuje váš tvůrčí proces, sesbírá nápady a dodá inspiraci. Každý den píšete jiný úkol. Úkoly jsou vytvořeny tak, aby na sebe navazovaly a rozvíjely, takže zápisník funguje jako minikurz tvůrčího psaní. Zbylé prázdné listy pak slouží vlastnímu příběhu. Detaily zápisníku zde.

Pište pravidelně se spisovatelským předplatným

Online kurz

Kurz Začni psát obsahuje 9 video lekcí, kterými systematicky procházíte. Součástí jsou také praktická cvičení a úkoly daného týdne, které doplňují samostudium, a otázky k zamyšlení a sebereflexi. Náročnost cvičení se postupně zvyšuje. Videa jsou v délce 2 - 9 minut a zahrnují i upozornění na časté chyby začínajících autorů.

Piště pravidelně s kurzem tvůrčího psaní

Feedback 

Feedback je zpětná vazba na váš text. Obsahuje zhodnocení vašeho rukopisu a individuální vedení ve vašem psaní. Lektorka vypíchne silná a slabší místa textu, poradí a nasměruje, kudy a jak dál. Feedback slouží k reflexi, motivaci a další práci na textu, respektive editaci. Poskytujeme jej v písemné podobě a do 7 dnů od obdržení textu. 

Detail zápisníku:

Co se v kurzu naučíte

 • Čeho se při psaní vyvarovat
 • Proč je dobré si napsat osnovu
 • Kdo je váš vypravěč
 • Jak dobře znáte svou postavu
 • Návod na příběh
 • V čem tkví tajemství příběhu, který čtenář neodloží
 • Proč je lepší nechat mluvit postavy
 • Že i Kafka přepisoval
 • Jak na nakladatele

Co koupí kurzu získáte

 • Vhled do řemesla tvůrčího psaní
 • Osvojení si základních technik vyprávění
 • Vhodné nástroje a návyky k psaní
 • Praxi a osmělení se díky jednotlivým cvičením
 • Praktické informace o tom, jak nakonec vydat knihu
 • Poznání sebe samé / samého
 • Zhodnotíte své schopnosti a zájem o psaní
 • ​Chvilku pro sebe, které psaní přináší
 • Ozdravění a radost z tvůrčího procesu
 • 21denní spisovatelský zápisník

Vyberte si, jak začnete:

Spisovatelský zápisník
350 Kč
21 tvořivých úkolů
Mapa tvůrčího procesu
Inspirace a rozvoj kreativity
Prázdné strany navíc k vlastnímu příběhu
20% sleva na nákup online kurzu Začni psát
Napiš příběh
2500 Kč
Online kurz Začni psát
Motivační e-maily
Feedback a vedení lektorky v rozsahu 15 normostran
Přístup do FB komunity spisovatelů
21denní spisovatelský zápisník včetně poštovného
Přístup do kurzu na dobu neurčitou
Garance vrácení peněz

Pokud zjistíte, že zakoupený kurz pro vás není ten pravý, máte 14denní garanci na vrácení peněz v plné výši.

Často se nás ptáte

Kolik času budu na psaní potřebovat?

Počítejte s minimálně 15 minuty při otevření každé lekce. Ideální doba studia a psaní je však 30 - 60 minut týdně.

Co když nebudu kurz časově stíhat?

Sami si volíte takové tempo, které vám vyhovuje. Doporučujeme se držet zadání kurzu a studovat týden po týdnu. Pokud nebudete stíhat, zvolněte, ale nepřestávejte! Vzpomeňte si na důvod, proč jste se do kurzu přihlásili.

Na jak dlouhou dobu mám kurz k dispozici?

Vstup do kurzu je garantován na 2 roky. Přístup do něj máte na dobu neurčitou.

Jaké výhody má online kurz?

Studujete tam, kde je to pro vás příjemné, a nemačkáte se v učebnách. Volíte si čas a tempo, které vám vyhovuje. Nepotíte se v lavici, když vám to zrovna nejde. Lektor se vám a vašemu textu individuálně věnuje, takže i na vás dojde, a v důvěrné atmosféře.

Jak probíhá platba?

Po vyplnění objednávky vám zašleme fakturu. Ihned po zaplacení faktury on-line kartou nebo bankovním převodem od nás e-mailem dostanete odkaz na stránku pro přihlášení a přihlašovací údaje. Vygenerované heslo si můžete kdykoli změnit.

Vrátíte mi peníze, když mi kurz nebude vyhovovat?

Pokud vám kurz z jakýchkoli důvodu nebude vyhovovat, máte 14denní lhůtu k vrácení peněz od přijetí platby na náš účet. Stačí nám napsat a do 30 dnů máte peníze na vašem účtě zpět.

Co je a k čemu slouží FB komunita spisovatelů?

Komunita spisovatelů slouží komunikaci na Facebooku mezi studenty online kurzu tvůrčího psaní. Své texty tam můžete vyvěsit a obdržet feedback svých spolužáků. Do skupiny přidáváme i aktuální informace z kurzu, články z blogu a vybrané literární soutěže.

Co obsahují motivační e-maily?

Motivační e-maily vás upozorní na daný týden, který vás čeká, a mnohdy obsahují inspiraci k psaní navíc. Z každého našeho mailingu se můžete odhlásit. Není nutné tedy motivační e-maily dostávat, ale díky nim jste v obraze.

Můžu si doplatit feedback?

Ano. Pokud jste si zakoupili kurz bez vedení lektorky psaní, je možné si jednorázově připlatit feedback anebo si objednat časové předplatné, viz Spisovatelské předplatné. Napište nám e-mail a domluvíme se.

Kdo vás provede

Kurzem psaní vás provede Alžběta Bublanová

Alžběta Bublanová je autorkou knih Čtyři stěny a V tichu. V roce 2012 za svou prvotinu obdržela cenu Akademie literatury Máchova růže. Absolvovala Literární akademii Josefa Škvoreckého a tvůrčím psaním se zabývá již několik let. V kurzu přispívá citlivým a akurátním hodnocením textů a empatickým vedením svých studentů. Podílí se na koncepci kurzu a vzniku originálních videí psaní.

Studujte psaní s Gabrielou Kostašovou

Gabriela Kostašová studovala divadelní vědu na FF MU a divadelní dramaturgii na DIFA JAMU. Přispívá texty do časopisů (Otazníky historie, Metropolis, Kult…) a bloguje (Babyweb.cz, Marianne.cz, Idnes.cz). Působila jako editor kulturního čtrnáctideníku Metropolis a časopisu o zdraví a životním stylu Plus+. Od dubna 2014 působí jako interní redaktor Nakladatelství Jota.

Pokud jsi v tvůrčím psaní úplný začátečník, tak kurz naprosto doporučuju, protože pochopíš, co napsání příběhu všechno obnáší, nad čím vším je třeba se zamyslet, a dělá s tebou tvé první spisovatelské krůčky, a je fajn nebýt na to sám 🙂

Marie Vejvodovánovinářka

V kurzu jsem začala plnit úkoly a další zadání, bavilo mě to, líbil se mi styl videí, jak je to tam systematicky rozepsaný, a stalo se, že tím, jak jsem se zabývala těmi úkoly, tak jsem si uvolnila ten můj psací blok. A vím, i jak dopsat tu svoji věc. Takže to vypadá, že na mě kurz funguje.

Marie DoležalováHerečka, blogerka a autorka knihy Kafe a cigárko

Dlho som sa chcel vrátiť k písaniu a venovať sa mu trochu systematickejšie. Toto bolo dobré nakopnutie správnym smerom. Dalo to môjmu prístupu štruktúru a pravidlá.

Richard FridrichJavascript vývojář

Nejvíce jsem spokojená se zpětnou vazbou, která je konkrétní. Pozitivně hodnotím zpracování lekcí, nastavení úkolů a zejména povzbuzovaní lektorky. S tím souvisí i virtuální atmosféra, která příjemně navozuje očekávání dalšího postupu. Výuka je nenásilná a doplněná různými návody a doporučeními zasílanými na e-mail.

Lenka ModrovičováAdministrativní pracovnice

Díky samostudiu jsem začala pilně psát a psát, a dokonce jsem se přihlásila do soutěže Česko hledá spisovatelky, kde jsem uveřejnila svých pět příběhů. Dokonce jsem se odhodlala a po dlouhé a dlouhé úvaze si založila svůj vlastní blog. Musím sama sobě přiznat, že dělám pokroky, a tak se stalo tvoření svých životních příběhů na papír mým koníčkem.

Jaroslava FrančíkováHoteliérka

Kurz pojmenoval věci, které jsem měla v hlavě, a já to úplně nedovedla, umožnil mi kontakt s lidmi, kteří také píší.

Šárka ZmatlíkováAutorka knih Padesát odstínů růžové, Kárová dáma a Cukr, káva, limonáda

Kurz mi přišel určitě užitečný a bavilo mě to. Přišel jsem na to, že se dá historka napsat v podstatě z ničeho. Prostě něco nadhodit, začít o tom psát a postupně přidávat příběh, který se postupem času tvoří. Lektorka mě vedla dobře. Obdivoval jsem se jejímu rozboru postav a souvislostí.

Jan Froněk

Píšu pořád, ale kurz mne donutil občas odbočit i jiným směrem, než jakým v současnosti jedu.

Ludmila SvozilováVýtvarnice a blogerka

♥︎ Jestli se vám stránka líbila, prosím sdílejte ♥︎