Holky z obýváku

To jsme my

Andrea Selzerová
Andrea Selzerová
Zakladatelka projektu

Andrea stojí za nápadem Kurzů z obýváku. Krom toho, že má milion dalších nápadů, stará se o to, aby vše fungovalo a klapalo. Když ji pozvete na kafe, vymyslí vám vlastní projekt.

Alžběta Bublanová
Alžběta Bublanová
Lektorka psaní

Bětka píše knihy a taky skvěle vede studenty v kurzu tvůrčího psaní. Podílí se na nové řadě výukových videí. Když se s ní potkáte, možná se stanete hlavními hrdiny jejího románu.

Gabriela Kostašová
Gabriela Kostašová
Lektorka psaní

Gábina stojí u zrodu kurzu tvůrčího psaní. Bydlí v Brně a stojí u zrodu dalších skvělých věcí. Na požádání zhodnotí váš rukopis a za indonéský cigára vám poví fakt skvělej vtip.

Proč s námi?

Jako autorský projekt působíme již pátým rokem. Mezi tou dobou jsme stačily inspirovat, nasměrovat, pomoci se odvážit, radovat se z opět nalezené tvůrčí síly, zlepšit se v technice psaní, provést tvůrčím procesem a navést k vydání knihy...

Nabízíme

Co a jak děláme

Kurz psaní on-line

Kurzy psaní pro ty, co chtějí péči a pro ty, co nemají čas docházet do klasických kurzů. Online kurzy jsou nastaveny, aby vám časově vyhovovaly a abyste si z nich odnesli co nejvíce. V kurzu s lektorkou se vám budeme nejvíc a individuálně věnovat!

Posudek rukopisu

Zkušeným okem vypíchneme silné a slabé stránky vašeho textu. Poradíme, nasměrujeme a řekneme, co s textem můžete dělat dále. Objednejte si posudek textu z pohledu redaktora nakladatelství anebo vypsaného spisovatele.

Betačtenář

Potřebujete, aby si váš text někdo přečetl a dal vám vědět, jestli za to stojí? Můžete se na nás obrátit a s důvěrou nám váš text svěřit. Nekopírujeme ani nepředáváme dále. Poradíme! Nejsme bačkory, něco už jsme načetly...

Něco více o nás

Andrea Selzerová
Andrea Selzerová

Projekt Kurzy z obýváku se zrodil v Londýně, kde jsem strávila rok 2013. Byl to velice náročný rok, a já stále nevěděla, co je to, v čem bych se našla a uplatnila. Jako všechno výjimečné, i Kurzy, vznikly z tísně a intenzivní potřeby "vyjít ven". Bála jsem se každého kroku realizace, zároveň mě překvapovala odvaha, schopnost spoluvytváření, a postupem času reakce prvních studentů. Je nádherné být u toho, když člověk rozpozná svůj dar a vyjde s ním ven. S láskou provázím studenty na této cestě sebe-objevování a sama objevuji. Několik let jsem působila v korporátním projektovém managementu, za studií žurnalistiky jsem se podílela na produkci a propagaci eventů. Pocházím z Ostravska, několik let však žiji v Praze, která se stala mým domovem a místem pokladů.

Alžběta Bublanová
Alžběta Bublanová

Alžběta se zabývá psaním patnáct let. V roce 2012 za svou prvotinu, povídkovou sbírku Čtyři stěny, získala od Akademie literatury české ocenění Máchova růže. V současnosti jí vychází kniha V Tichu Psaní je pro ni zábavou, ale i nezbytností. Vyjadřuje tím pohled na svět. Ve svých textech se zaměřuje na popis obyčejného života a všední současnost. Baví jí přemýšlet nejen o příbězích, ale i postavách a stylu psaní. Zabývá se technikou psaní a před časem začala pořádat kurzy tvůrčího psaní. Kromě beletrie píše recenze (E-kultura.cz), články (Femina.cz) a rozhovory (Biorevue). V minulosti přispívala fejetony na webové stránky Denni-cteni.cz a články do tištěného magazínu L’amour. Narodila se v Brně, vystudovala gymnázium v Tišnově a poté odešla do Prahy, kde úspěšně absolvovala magisterské studium na Literární akademii Josefa Škvoreckého. V Kurzech působí jako lektorka psaní, přispívá citlivým a akurátním hodnocením textů studentů a jemným, ale účinným vedením workshopů.

Gabriela Kostašová
Gabriela Kostašová

Gabriela pochází z Ústí nad Labem, ale dlouhodobě žije v Brně. Po absolvování gymnázia studovala divadelní vědu na FF MU a divadelní dramaturgii na DIFA JAMU. Přispívá texty do časopisů (Otazníky historie, Metropolis, Kult…) a bloguje (Babyweb.cz, Marianne.cz, Idnes.cz). Působila jako editor kulturního čtrnáctideníku Metropolis a časopisu o zdraví a životním stylu Plus+. Jako PRista se podílí na festivalech Týden kávy a Femina film. Od dubna 2014 působí jako interní redaktor Nakladatelství Jota. K projektu se Gabriela připojila hned od začátku, přispěla svými vědomostmi, filmovým talentem a hlavně velkým smyslem pro humor.

Napsali o nás:

Napsali o nás
21 denní spisovatelský zápisník v Kreativu
Rozhovor Talent za tebe román nenapíše od 89publishers

Spolupracujeme:

Jóga z obýváku pro vaše domácí cvičení jógy
Program Artbees pro začínající podnikatelky
Tvůrčí psaní v Atlantiku

Vydej svou knihu!

Kontaktujte nás

kanclik@kurzyzobyvaku.cz  |  Tel: +420 731757287