Holky z obýváku

To jsme my

Andrea Selzerová
Andrea Selzerová
Zakladatelka projektu

Andrea stojí za nápadem Kurzů z obýváku. Krom toho, že má milion dalších nápadů, stará se o to, aby vše fungovalo a klapalo. Když ji pozvete na kafe, vymyslí vám vlastní projekt.

Alžběta Bublanová
Alžběta Bublanová
Lektorka psaní

Bětka píše knihy a taky skvěle vede studenty v kurzu tvůrčího psaní. Podílí se na nové řadě výukových videí. Když se s ní potkáte, možná se stanete hlavními hrdiny jejího románu.

Gabriela Kostašová
Gabriela Kostašová
Lektorka psaní

Gábina stojí u zrodu kurzu tvůrčího psaní. Bydlí v Brně a stojí u zrodu dalších skvělých věcí. Na požádání zhodnotí váš rukopis a za indonéský cigára vám poví fakt skvělej vtip.

Proč s námi?

Jako autorský projekt působíme již pátým rokem. Mezi tou dobou jsme stačily inspirovat, nasměrovat, pomoci se odvážit, radovat se z opět nalezené tvůrčí síly, zlepšit se v technice psaní, provést tvůrčím procesem a navést k vydání knihy...

Nabízíme

Co a jak děláme

Kurz psaní on-line

Kurzy psaní pro ty, co chtějí péči a pro ty, co nemají čas docházet do klasických kurzů. Online kurzy jsou nastaveny, aby vám časově vyhovovaly a abyste si z nich odnesli co nejvíce. V kurzu s lektorkou se vám budeme nejvíc a individuálně věnovat!

Posudek rukopisu

Zkušeným okem vypíchneme silné a slabé stránky vašeho textu. Poradíme, nasměrujeme a řekneme, co s textem můžete dělat dále. Objednejte si posudek textu z pohledu redaktora nakladatelství anebo vypsaného spisovatele.

Betačtenář

Potřebujete, aby si váš text někdo přečetl a dal vám vědět, jestli za to stojí? Můžete se na nás obrátit a s důvěrou nám váš text svěřit. Nekopírujeme ani nepředáváme dále. Poradíme! Nejsme bačkory, něco už jsme načetly...

Něco více o nás

Andrea Selzerová
Andrea Selzerová

Projekt Kurzy z obýváku se zrodil v Londýně, kde jsem strávila rok 2013. Byl to velice náročný rok, a já stále nevěděla, co je to, v čem bych se našla a uplatnila. Jako všechno výjimečné, i Kurzy, vznikly z tísně a intenzivní potřeby "vyjít ven". Bála jsem se každého kroku realizace, zároveň mě překvapovala odvaha, schopnost spoluvytváření, a postupem času reakce prvních studentů. Je nádherné být u toho, když člověk rozpozná svůj dar a vyjde s ním ven. S láskou provázím studenty na této cestě sebe-objevování a sama objevuji. Několik let jsem působila v korporátním projektovém managementu, za studií žurnalistiky jsem se podílela na produkci a propagaci eventů. Pocházím z Ostravska, několik let však žiji v Praze, která se stala mým domovem a místem pokladů.

Alžběta Bublanová
Alžběta Bublanová

Alžběta se zabývá psaním patnáct let. V roce 2012 za svou prvotinu, povídkovou sbírku Čtyři stěny, získala od Akademie literatury české ocenění Máchova růže. Je autorkou dalších třech knih. Čerstvě ji vyšla kniha Barák. Psaní je pro ni zábavou, ale i nezbytností. Vyjadřuje tím pohled na svět. Ve svých textech se zaměřuje na popis obyčejného života a všední současnost. Baví jí přemýšlet nejen o příbězích, ale i postavách a stylu psaní. Zabývá se technikou psaní a před časem začala pořádat kurzy tvůrčího psaní. Kromě beletrie píše recenze (E-kultura.cz), články (Femina.cz) a rozhovory (Biorevue). V minulosti přispívala fejetony na webové stránky Denni-cteni.cz a články do tištěného magazínu L’amour. Narodila se v Brně, vystudovala gymnázium v Tišnově a poté odešla do Prahy, kde úspěšně absolvovala magisterské studium na Literární akademii Josefa Škvoreckého. V Kurzech působí jako lektorka psaní, přispívá citlivým a akurátním hodnocením textů studentů a jemným, ale účinným vedením workshopů.

Gabriela Kostašová
Gabriela Kostašová

Gabriela pochází z Ústí nad Labem, ale dlouhodobě žije v Brně. Po absolvování gymnázia studovala divadelní vědu na FF MU a divadelní dramaturgii na DIFA JAMU. Přispívá texty do časopisů (Otazníky historie, Metropolis, Kult…) a bloguje (Babyweb.cz, Marianne.cz, Idnes.cz). Působila jako editor kulturního čtrnáctideníku Metropolis a časopisu o zdraví a životním stylu Plus+. Jako PRista se podílí na festivalech Týden kávy a Femina film. Od dubna 2014 působí jako interní redaktor Nakladatelství Jota. K projektu se Gabriela připojila hned od začátku, přispěla svými vědomostmi, filmovým talentem a hlavně velkým smyslem pro humor.

Napsali o nás:

Napsali o nás
21 denní spisovatelský zápisník v Kreativu
Rozhovor Talent za tebe román nenapíše od 89publishers

Spolupracujeme:

Jóga z obýváku pro vaše domácí cvičení jógy
Program Artbees pro začínající podnikatelky
Tvůrčí psaní v Atlantiku

Vydej svou knihu!

Kontaktujte nás

kanclik@kurzyzobyvaku.cz  |  Tel: +420 731757287

Sociální média