Začněte psát online

Naučte se základům psaní, osvojte si rituály a zvyky dobrého spisovatele a měňte své nápady v příběhy s 9týdenním online kurzem.

9 ucelených lekcí

Naučte se nejpodstatnějším zásadám tvůrčího psaní během 9 týdnů. Každá lekce obsahuje výukové video, zásadní video radu, psací cvičení, tvůrčí úkoly a otázky k zmapování vašeho progresu.

Jedna věta, váš příběh

V kurzu se systematicky věnujete jednomu příběhu, který postupně rozvíjíte a seznamujete se s jednotlivými prvky tvůrčího psaní. Kurz podporuje vaši autorskou přirozenost a dále s ní pracuje.

Bonusové materiály

Knihovna kurzu v sobě ukrývá další užitečné pracovní listy, záznamy z živých vysílání pro doplnění znalostí, nejnovější knižní tipy pro váš rozhled a rozhovory se spisovateli pro vaši inspiraci.

V kurzu jsem začala plnit úkoly a další zadání, bavilo mě to, líbil se mi styl videí, jak je to tam systematicky rozepsaný, a stalo se, že tím, jak jsem se zabývala těmi úkoly, tak jsem si uvolnila ten můj psací blok. A vím, i jak dopsat tu svoji věc. Takže to vypadá, že na mě kurz funguje.
Marie DoležalováHerečka a spisovatelka

Jak to funguje:

Online kurz

Kurz obsahuje 18 videí a 9 lekcí, kterými systematicky procházíte a učíte se základům tvůrčího psaní. Součástí jsou také praktická cvičení a tvůrčí úkoly dané lekce, otázky k zamyšlení a sebereflexi. Náročnost cvičení se postupně zvyšuje. Videa jsou v délce 2 - 10 minut a zahrnují i upozornění na časté chyby začínajících autorů.

Knihovna

V knihovně kurzu najdete bonusové lekce, pracovní listy a záznamy z živých vysílání pro doplnění vašich vědomostí. Pro váš spisovatelský rozhled a osvojení znalosti žánrů jsme připravili top nejnovější video knižní tipy, kde najdete i zajímavé tipy pro vaše psaní. Dalším bonusem jsou video rozhovory se spisovateli.

Online kurz tvůrčího psaní se zpětnou vazbou

Zpětná vazba

Feedback je zpětná vazba na váš text. Obsahuje zhodnocení vašeho rukopisu a individuální vedení ve vašem psaní. Lektorka vypíchne silná a slabší místa textu, poradí a nasměruje, kudy a jak dál. Feedback slouží k reflexi, motivaci a další práci na textu, respektive editaci. Poskytujeme jej v písemné podobě a do 7 dnů od obdržení textu. 

Co se v kurzu naučíte:

 • O čem psát a čeho se při psaní vyvarovat
 • Proč je dobré svůj příběh plánovat a co vám pomůže
 • Kdo bude váš příběh vyprávět a jak vyprávění technicky zvládnout
 • Vybrat si svou postavu, dobře ji poznat a představit čtenářům
 • Návod na příběh, co jsou zápletky a jak na ně
 • V čem tkví tajemství příběhu, který čtenář neodloží
 • Proč je lepší nechat mluvit postavy. a kdy vyprávět popisem
 • Že i Kafka přepisoval a vy se editací nemusíte bát
 • Kde publikovat a jak na nakladatele
Pokud jsi v tvůrčím psaní úplný začátečník, tak kurz naprosto doporučuju, protože pochopíš, co napsání příběhu všechno obnáší, nad čím vším je třeba se zamyslet, a dělá s tebou tvé první spisovatelské krůčky. Je fajn nebýt na to sám :)
Marie NičekNovinářka

Co koupí kurzu získáte:

 • Vhled do řemesla tvůrčího psaní
 • Osvojení si základních technik a přístupů
 • Vhodné nástroje a návyky k psaní
 • Praxi a osmělení se díky jednotlivým cvičením
 • Praktické informace o tom, kde publikovat a jak nakonec vydat knihu
 • Poznání sebe samé / samého
 • Zhodnotíte své schopnosti a zájem o psaní
 • ​Chvilku pro sebe, které psaní přináší
 • Ozdravění a radost z tvůrčího procesu
 • Certifikát o absolvování kurzu (pouze pro kurzisty se zpětnou vazbou)
 • Psacího parťáka v rámci beta čtenářské komunity

Vyberte si, jak začnete:

Základ
1500 kč
990 Kč
Online kurz: 18 výukových videí, psací tipy, pracovní listy, cvičení, úkoly a otázky
Přístup do FB skupiny spisovatelů
Psací parťák v rámci beta čtenářské komunity
10% sleva na zpětnou vazbu textu
Zpětná vazba
4500 Kč
3500 Kč
Online kurz: 18 výukových videí, psací tipy, pracovní listy, cvičení, úkoly a otázky
Feedback a vedení lektorky v rozsahu 15 normostran
Knihovna s bonusovými materiály
Přístup k online besedám s odborníky a spisovateli
Pravidelné souhrnné e-maily s úkoly
Přístup do FB skupiny spisovatelů
Psací parťák v rámci beta čtenářské komunity
Certifikát o absolvování

Snížená cena kurzů platí do 31.1.22

Kupujete kurz jako dárek?

Proč byste se měli přihlásit?

 • Kurz vychází ze spisovatelských zkušeností a redaktorské praxe
 • 1500+ absolventů, pozitivní reference a výsledky!
 • Příjemné studium odkudkoliv a kdekoliv
 • Praktický, hravý a neformální přístup
 • Psaním procházíte vlastním tempem
 • K lekcím se můžete vrátit, přeskakovat a navracet se po dobu dvou let

Obsah knihovny:

První věty, které čtenáři milují 

Pět rad jak se rozepsat + pracovní list

Jak naplánovat příběh + Mapa příběhu + Zápletkovník ke stažení

Proč se zajímat o literární kompozice 

Jak na poutavý název a anotaci knihy + pracovní listy

Jak na editaci, abyste se nezbláznili

Tajemství dobrých dialogů a vypravěčských postupů

Postavy zblízka + vzorový profil postavy ke stažení

Jak na tvůrčí blok

Nejnovější knižní tipy ve video podobě k poznávání žánrů s tipy na psaní

Rozhovory se zajímavými hosty: spisovatelé, redaktoři, ilustrátoři, korektoři...

Příběhy našich absolventů

Tento kurz mi přinesl přesně to, co jsem potřebovala – úvod a základy psaní. Pomohl mi pochopit spoustu souvislostí a mám daleko větší přehled a představu o tomto řemeslu než kdy předtím. Všechny základní školy, které nás nutí bez řádného vysvětlení psát slohy a čtenářské deníky, by se měly inspirovat vašim kurzem. Právě díky vám jsem zjistila, jak osvobuzující a zároveň komplexní druh umění to je. Vím, že tímto kurzem to nekončí, ale jenom začíná, a proto se k jednotlivým lekcím a článkům budu opakovaně vracet a jsem velmi vděčná, že kurz mám po celou dobu k dispozici. Děkuji!
Scarlett GombárováFotografka a grafičla

Pokud zjistíte, že zakoupený kurz pro vás není ten pravý, máte 14denní garanci na vrácení peněz v plné výši.

Často se nás ptáte:

Jaké výhody má online kurz?

Studujete tam, kde je to pro vás příjemné a nemačkáte se v učebnách. Volíte si čas a tempo, které vám vyhovuje. Nepotíte se v lavici, když vám to zrovna nejde. Pokud jste si připlatili feedback lektorky, ta se vám individuálně věnuje, v důvěrné atmosféře.

Kolik času budu na psaní potřebovat?

Počítejte s minimálně patnácti minuty. V každé lekci naleznete video, úkoly, rozcvičku a desetiminutovku týdne. Ta je zásadní pro vaše rozepsání. Doba studia s plněním úkolů vám může zabrat až hodinu týdně.

Co když nebudu kurz časově stíhat?

Sami si volíte takové tempo, které vám vyhovuje. Doporučujeme se držet zadání kurzu a studovat týden po týdnu. Pokud nebudete stíhat, zvolněte, ale nepřestávejte! Vzpomeňte si na důvod, proč jste se do kurzu přihlásili.

Na jak dlouhou dobu mám kurz k dispozici?

Vstup do kurzu je garantován na 2 roky. Do té doby se k lekcím můžete opakovaně vracet. Doporučujeme se do kurzu pustit ihned a neodkládat jej. S časem klesá i vaše motivace.

Jak probíhá platba?

Po vyplnění objednávky vám zašleme fakturu. Ihned po zaplacení faktury on-line kartou nebo bankovním převodem od nás e-mailem dostanete odkaz na stránku pro přihlášení a přihlašovací údaje. Vygenerované heslo si můžete kdykoli změnit.

Vrátíte mi peníze, když mi kurz nebude vyhovovat?

Pokud vám kurz z jakýchkoli důvodu nebude vyhovovat, máte 14denní lhůtu k vrácení peněz od přijetí platby na náš účet. Stačí nám napsat a do 30 dnů máte peníze na vašem účtě zpět.

Co je a k čemu slouží FB skupina spisovatelů?

Skupina spisovatelů slouží komunikaci mezi studenty online kurzu tvůrčího psaní a lektory. Můžete tam vyvěsit ukázky textů a obdržet feedback svých spolužáků. Do skupiny přidáváme i aktuální informace,, články z blogu, vybrané literární soutěže a pozvánky na akce.

Kdo je Psací parťák?

Člověk, který je ochotný projít nedokončený text a sepsat k němu své dojmy. Seznam psacích parťáků a základní pravidla pro vzájemnou spolupráci vám pošleme v uvítacím e-mailu.

Můžu si doplatit feedback?

Ano. Pokud jste si zakoupili kurz bez vedení lektorky psaní, je možné si jej jednorázově připlatit. V uvítacím e-mailu jste obdrželi 10% slevový kód na zpětnou vazbu nebo konzultaci. Nedohledali jste se kódu? Jednoduše nám napište.

Kdo vás tvůrčím psaním provede:

Andrea Selzerová
Gabriela Kostašová

Co o kurzu řekli:

Celkově mi váš kurz pomohl, dokázala jsem napsat knihu :)
Simona PaulišinováAutorka
Kurz mi potvrdil, že psaní je skutečně cesta, jakou chci kráčet. Dosti jsem se naučila, popsala si poznámkami skoro celý sešit a náramně se u toho bavila. Kavárničku mám také nastíněnou, ale především jsem pracovala na svém vlastním příběhu, u kterého jsem se dobrala rozsahu 120 NS.
Eliška ŠemorováStudentka
Dlho som sa chcel vrátiť k písaniu a venovať sa mu trochu systematickejšie. Toto bolo dobré nakopnutie správnym smerom. Dalo to môjmu prístupu štruktúru a pravidlá.
Richard FridrichJavascript vývojář
Kurz mě naučil, že nad textem se musí hodně přemýšlet, že každý detail má své opodstatnění, svůj význam. Nic není náhoda. Rozčlenění kurzu na 9 teoretických a 9 praktických celků je přehledné. Hlavně se mi líbí, jak se nejdříve něco rozebere teoreticky a poté si vyzkoušíte, jak to funguje v praxi (při své tvorbě). Ze všeho nejlepší je však pozitivní přístup lektorek. Až to jednoho nakazí.
Bára BrabcováStudentka
Co mi kurz dal? Pravidelné psaní, které mě posouvá k velkému cíli. Moc vám děkuji za krásná a poučná videa.
Magda Strnadová
Nejvíce jsem spokojená se zpětnou vazbou, která je konkrétní. Pozitivně hodnotím zpracování lekcí, nastavení úkolů a zejména povzbuzovaní lektorky. S tím souvisí i virtuální atmosféra, která příjemně navozuje očekávání dalšího postupu. Výuka je nenásilná a doplněná různými návody a doporučeními zasílanými na e-mail.
Lenka ModrovičováAdministrativní pracovnice
Díky samostudiu jsem začala pilně psát a psát, a dokonce jsem se přihlásila do soutěže Česko hledá spisovatelky, kde jsem uveřejnila svých pět příběhů. Dokonce jsem se odhodlala a po dlouhé a dlouhé úvaze si založila svůj vlastní blog. Musím sama sobě přiznat, že dělám pokroky, a tak se stalo tvoření svých životních příběhů na papír mým koníčkem.
Jaroslava FrančíkováHoteliérka
Kurz pojmenoval věci, které jsem měla v hlavě, a já to úplně nedovedla, umožnil mi kontakt s lidmi, kteří také píší.
Šárka ZmatlíkováAutorka knih Padesát odstínů růžové, Kárová dáma a Cukr, káva, limonáda
Kurz mi přišel určitě užitečný a bavilo mě to. Přišel jsem na to, že se dá historka napsat v podstatě z ničeho. Prostě něco nadhodit, začít o tom psát a postupně přidávat příběh, který se postupem času tvoří. Lektorka mě vedla dobře. Obdivoval jsem se jejímu rozboru postav a souvislostí.
Jan Froněk
Píšu pořád, ale kurz mne donutil občas odbočit i jiným směrem, než jakým v současnosti jedu.
Ludmila SvozilováVýtvarnice a spisovatelka
Už zkouším psát a díky Kurzům má můj fantasy příběh hlavu a patu!
Kateřina Bláhová