Začněte psát vlastní příběhy

Napište pohádku, povídku nebo své paměti s kurzem tvůrčího psaní

Vše, co potřebujete vědět k tomu, abyste se stali spisovateli

Naučíte se řemeslu

Krok po kroku se z vás za 9 týdnů stanou disciplinovaní autoři. Naučíme vás základům tvůrčího psaní srozumitelně a hravě. Psaní se dá naučit a zdokonalit!

Získáte disciplínu

Psaní není o čekání na múzu! V kurzu se dozvíte, jak se rozepsat, i když vám to nejde, a naučíte se dobrým spisovatelským zvykům a rituálům. Najděte si ten svůj!

Rozvinete kreativitu

S psaním rozvinete kreativitu. Ta se bude hlásit i o místo ve vaším životě, a vy začnete vnímat změnu v náhledu na sebe, situace a okolí. Probuďte svůj tvůrčí život!

Vyberte si, jak začnete

Online kurz

 Chcete si vyzkoušet tvůrčí psaní, a nemůžete pravidelně docházet na kurz? Pusťte si náš originální video kurz, který jinde v ČR nenajdete. Od prázdného listu k povídce za 9 týdnů!
 

Spisovatelské předplatné

Předplaťte si  vedení a feedback lektorky psaní. Motivace, autorské sebevědomí i stránky vaší první knihy budou přibývat. 

Workshopy

Pokud nejste příznivci online kurzů, a jste v jakékoli fázi psaní, kterému byste se rádi věnovali, přijďte do našeho obýváku. Využijte motivace a síly skupiny!

Proč se přihlásit do kurzu tvůrčího psaní?

 

  • Jste milovníky psaní a bez psaní nemůžete existovat

  • Potřebujete se vypsat, utřídit myšlenky a zároveň se něčemu přiučit

  • Chcete si splnit svůj sen a napsat knihu

  • Máte již napsaný text, chcete ho dotáhnout a vyjít s ním případně ven

  • Připravujete svůj rukopis k vydání a potřebujete nasměrovat

  • Cítíte, že byste chtěli zlepšit své komunikační schopnosti

  • Máte spoustu nápadů na text a ještě jste nezačali

  • Prostě si říkáte, že byste zkusili i něco kreativního

A proč s námi?

V kurzu jsem začala plnit úkoly a další zadání, bavilo mě to, líbil se mi styl videí, jak je to tam systematicky rozepsaný, a stalo se, že tím, jak jsem se zabývala těmi úkoly, tak jsem si uvolnila ten můj psací blok. A vím, i jak dopsat tu svoji věc. Takže to vypadá, že na mě kurz funguje.

Marie DoležalováHerečka, blogerka a autorka knihy Kafe a cigárko

Dlho som sa chcel vrátiť k písaniu a venovať sa mu trochu systematickejšie. Toto bolo dobré nakopnutie správnym smerom. Dalo to môjmu prístupu štruktúru a pravidlá.

Richard FridrichJavascript vývojář

Kurz mi přišel určitě užitečný a bavilo mě to. Přišel jsem na to, že se dá historka napsat v podstatě z ničeho. Prostě něco nadhodit, začít o tom psát a postupně přidávat příběh, který se postupem času tvoří. Lektorka mě vedla dobře. Obdivoval jsem se jejímu rozboru postav a souvislostí.

Jan Froněk

Díky samostudiu jsem začala pilně psát a psát, a dokonce jsem se přihlásila do soutěže Česko hledá spisovatelky, kde jsem uveřejnila svých pět příběhů. Dokonce jsem se odhodlala a po dlouhé a dlouhé úvaze si založila svůj vlastní blog. Musím sama sobě přiznat, že dělám pokroky, a tak se stalo tvoření svých životních příběhů na papír mým koníčkem.

Jaroslava FrančíkováHoteliérka

Kurz pojmenoval věci, které jsem měla v hlavě, a já to úplně nedovedla, umožnil mi kontakt s lidmi, kteří také píší.

Šárka ZmatlíkováAutorka knih Padesát odstínů růžové, Karová dáma a Cukr, káva, limonáda

Píšu pořád, ale kurz mne donutil občas odbočit i jiným směrem, než jakým v současnosti jedu.

Ludmila SvozilováVýtvarnice a blogerka

Nejvíce jsem spokojená se zpětnou vazbou, která je konkrétní. Pozitivně hodnotím zpracování lekcí, nastavení úkolů a zejména povzbuzovaní lektorky. S tím souvisí i virtuální atmosféra, která příjemně navozuje očekávání dalšího postupu. Výuka je nenásilná a doplněná různými návody a doporučeními zasílanými na e-mail.

Lenka ModrovičováAdministrativní pracovnice

Říkáme, že na psaní není patent. Na psaní jste vy a vaše přání.

 

Tvůrčí psaní není jen o talentu, ale je to dovednost, která se dá zvládnout, rozvíjí kreativitu, posiluje vůli a často působí terapeuticky. Talent za vás prostě román nenapíše, a my vás rády a zkušeně podpoříme v nacházení vlastního hlasu a plnění svých snů.

"Tvůrčí psaní beru jako cestu k sobě. Sám tvůrčí proces dost osvobozuje – a o to mi jde. Mám pak radost, když se naši studenti po velmi dlouhé době dostanou opět k psaní a dopíšou třeba dvacet let starou báseň nebo se odváží publikovat a soutěžit."

Andrea Selzerová

zakladatelka projektu Kurzy z obýváku

"Jsou autoři, co se k dobrému psaní propracují. Nejde jednoznačně říct, že on má talent a někdo další ne. Talent je prostě ošemetné slovo. Samozřejmě, že nějakou váhu má, ale rozhodně za tebe nenapíše román nebo nějaké větší dílo."                                               

Alžběta Bublanová

spisovatelka a lektorka psaní

Chcete (znova) začít psát?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám pošleme zdarma pět zásadních rad, jak si vytvořit vlastní psací rituál a jak se rozepsat.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Andrea Selzerová) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání 5 rad a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.