Když sex vládne

Studenti tvůrčího psaní píší povídky

Přinášíme ukázku z povídky naší studentky Blanky Malé Když sex vládne. Blanka se vyzná v lidských duších, vykládá karty a mnoho osudů jí inspiruje. Všechny máme o manželství růžové představy, své muže milujeme a obětujeme se. Jaké to je, když muž příjde s nápadem, jak si zpestřit manželský sexuální život… 

:::

Život je plný záludností a člověk nemůže být připravený na vše. Do studia učitelky jsem šla s vidinou lehké práce a dlouhé letní dovolené a do manželství, že budu milována a chci milovat, a že budu mít zdravou rodinu a čistou a krásnou domácnost. To se mi však nějak vymklo. Ale nesmím se rouhat, zdravou rodinu mám. Jenom s tím pořádkem a čistotou občas bojuji.

Protože mít dvě rozdivočelé děti a jednoho doma nefungujícího manžela, je pro udržení pořádku učitelky prvňáčků s potřebou denní přípravy na další učební hodiny mnohdy nadlidský výkon. Čas totiž nijak nespolupracuje, je neúprosný. Den má jenom dvacetčtyři hodiny. Samozřejmě nejdříve se věnuji svým dětem, pak domácnosti a když ještě před půlnocí stihnu alespoň základy pro své školáky, jsem šťastná. Do postele lezu už potichu, abych oddychujícího manžela nevzbudila. Což mi vyhovuje, protože ráno musím vstávat brzy, abych všem udělala snídani.

,,Ani, já dnes musím odejít dřív, že mi to kafíčko uděláš prvnímu?” zněla Tomášova prosba než jsem stačilo otevřít oči po zazvonění toho protivného budíka. ,,Hmmmm,” zavrčela jsem.,, Já to tý paní řeknu,” snažila jsem se o humor, protože se mi z postele vůbec nechtělo a chtěla jsem, aby mlčel. Nerada ráno mluvím. Utahaná a nevyspalá lezu z podpeřiny ven a šmátrám po zakopnutých pantoflích pod postelí. Stejně to mají ti chlapi v životě jednoduchý!

:::

Něco o autorce:

“Je mi šedesát let a mé jméno je Blanka. Více jak pětadvacet let pomáhám lidem s různými problémy. Mým životem proběhlo několik zajímavých osudů, a některé z těch nejpoutavějších jsem se rozhodla sepsat. Vím, že vše se dá naučit, tak je to i s psaním. Baví mě to a naplňuje. Je to pro mne nová činnost, ve které jsem se našla.”

Komentáře