Jak začít psát a nepřestat

Nečekejte na múzu

Workshop je skvěle koncipován, jako úplný začátečník jsem si odnesla vše potřebné. Myslím, že inspiraci nalezli i mírně pokročilí kolegové spisovatelé.
Věra Heřmánková

Během workshopu se dozvíte, proč nečekat na múzu, jak začít psát, když... a jak nepřestat, i když...  a jak napsat příběh, který čtenář neodloží.

Naladíme vás na psaní, prozradíme tipy, jak se do psaní pustit, a co dělat, když to zrovna nejde anebo jste zahlceni nápady.

Probereme, čím se odlišuje osobní příběh od literárního, jak ten osobní zpracovat a zda k tomu potřebujete talent.

Zárověň vás naučíme základům řemesla tvůrčího psaní, a vy si je taky procvičíte.

Nečekejte žádné prázdné řeči o psaní!

Počet studentů je omezený, abychom stihly probrat vše a individuálně. S sebou si vemte svůj oblíbený blok nebo zápisník a tužku.

Připravit se na workshop můžete tak, že si připravíte konkrétní otázky týkající se tématu a založíte si spisovatelský deník. Přečtěte si i náš článek Neutíkejte od prvního řádku.

Budeme se na vás těšit!

Andrea a Bětka

 

Pokud se nemůžete osobně dostat do Prahy, vyzkoušejte online kurz "Začni psát"

Workshop tvůrčího psaní

  14.5.21,  Klimentská 50, Praha 1 / 9:00 - 12:00 / 8 míst (už jen dvě místa)

Cena 1200,-

Kdo vás provede

Kurzem psaní vás provede Alžběta Bublanová

Alžběta Bublanová je autorkou knih Čtyři stěny, V tichu, Odraz ode dna a Barák. V roce 2012 za svou prvotinu obdržela cenu Akademie literatury Máchova růže. Absolvovala Literární akademii Josefa Škvoreckého a tvůrčím psaním se zabývá přes patnáct let, zejména pak technikou psaní.

Andrea Selzerová je zakladatelkou Kurzů z obýváku, lektorka a mentorka psaní. Již šest let se zabývá tvůrčím procesem a vyvíjí vlastní přístupy a techniky k ozdravění a rozvíjení tvůrčího potenciálu. Vytvořila online platformu pro studium tvůrčího psaní a je spoluautorkou 21denního spisovatelského zápisníku.

Co o kurzu říkají studenti:

Workshop je skvěle koncipován, jako úplný začátečník jsem si odnesla vše potřebné. Myslím, že inspiraci nalezli i mírně pokročilí kolegové spisovatelé.
Věra Heřmánková
Moc děkuji za kurz Jak začít psát a nepřestat. Byl pro mě velmi přínosné, pomohl mi si uvědomit, kde všude čerpat inspiraci a ukázal techniky pro poutavější texty a články. Jako bonus to byl krásně strávený den s příjemnými lidmi. Rozhodně doporučuji!
Lucie Schwarz