Vision Board: Vkročte do Nového roku s vlastní vizí!

Nikdy jsem nebyla na předsevzetí.  Připadala mi přísná a strohá. Vykročení do Nového roku jsem ale začala vnímat intenzivněji. Vstup do dalšího roku jsem vnímala jako krok do neznáma, než jsem zjistila, že si ten svůj krok můžu odlehčit a nasměrovat tam, kudy chci jít já. Z fatalistky se ze mě stala žena, aktivně se podílející na svém osudu. Sbohem černé předtuchy, je čas na nový Vision Board!

Kolážové umění pozornosti

Vision Board je osobní nástěnka poskládaná z obrázků, fotografií a afirmací. Tato koláž dohromady působí jako celkový obrázek toho, jak by podle vašeho vnitřního nastavení měl vypadat váš další rok.

Celý rok kupuji vášnivě různé časáky, abych je pak rozstříhala a použila pro svou vision board. Vyhradím si pro sebe večer, případně s kamarádkou, pustím si hudbu, uvařím čaj (vy můžete i lehký alkohol) a pouštím se do relaxační manuální práce. Procházím jednotlivé tituly, kochám se obrázky a některými trefnými nadpisy. Vybírám takový obrázek, slovo nebo sousloví, které se mnou rezonuje – v první řadě dávám na svou intuici. Takový výběr může zabrat hodinu až dvě.

Umění přát si

Až začnete být unavení, dejte si pauzičku. Čeká vás totiž to nejdůležitější, vybrat ty nejvhodnější obrázky a afirmace! Z pohledu nastavování vize, je dobré zhodnotit vaší současnou situaci a porovnat ji s vaším přáním. Je toto přání reálné? Pokud ano, nalepte si jej. Pokud ne, neznamená to, že si obrázek nemůžete nalepit, ale zapřemýšlejte o svém záměru anebo najděte obrázek, který vás k tomuto přání může během jednoho roku přiblížit.

Jak se chcete cítit?

Dám vám příklad:

V časopise jsem našla krásnou fotku ženy s vlajícími vlasy, která celá štěstím a svobodou září, na pozadí skvělý karavan a zapadající slunce kdesi na Západním pobřeží. Vy ale máte na krku hypotéku, dítě a manžela, který se z domu nepohne. Zkuste se zamyslet, zda je toto vaše opravdové přání. Pokud ano, dejte si toto přání stranou, a definujte si ho jako dlouhodobý cíl. S manželem můžete začít vaše přání a pocity komunikovat…

Věci se budou hýbat vaším směrem v souvislosti s vaším pravým záměrem. Nalepit si takový obrázek můžete tak či onak, nyní ale máte jasno, co pro vás tento obrázek znamená, a tedy víte, jak se chcete cítit: více svobodná, více bez starostí.

Zkuste si tento rok také definovat, co uděláte pro to, abyste se také cítila tak šťastně a volně jako ta žena na obrázku – zajeďte si na prodloužený víkend do Toskánska, poříďte si menší auto, vlepte si na nástěnku obrázek dvou komunikujících lidí… Kreativita je na vaší straně.

Šťastný Vision Boarding! Zde je pozvánka na workshop Můj Vision Board 2020.

Andrea