Od prázdného listu k povídce

Splňte si sen, a napište knihu. 

Skvěle připravené a hlavně konkrétní psací cvičení, žádné prázdné a obecné řeči o psaní. Příjemné a charismatické lektorky.

Nikol Patíková

KURZ BUDE ZNOVU VYPSÁN 

Od prázdného listu k povídce

Cena 3900,-

Posuňte své psaní o úroveň výše s kurzem pro pokročilejší - 3 měsíce nových dovedností, podpory a zpětné vazby. 
 

Ať jste v jakékoli fázi psaní, udělejte si čas a rezervujte si jednu sobotu v měsíci. Dostanete zpětnou vazbu a nasměrování k tomu, abyste psali lépe. 

Lekce jsou intenzivní: čekejte dostatek cvičení a diskuzí, plus pravidelnou odezvu vašich spolužáků na vaši práci. To, co se však bude skutečně mezi lekcemi dít, je váš rozvoj. Zároveň očekáváme, že se do psaní obujete. V intervalech jednotlivých lekcí dostanete měsíční úkoly a otázky k zpracování. Pište lépe je určen pro ty z vás, co začali psát, píší a plánují napsat knihu, anebo pro ty, co se chtějí v psaní posunout. 

Z kurzu si odnesete správné návyky, dovednosti a konkrétní psací projekt. 

Pokud se na tento kurz ještě necítíte, vyzkoušejte začátečnický online kurz "Začni psát"

Kurz obsahuje 4 setkání v Praze. Kurzem vás provede spisovatelka a lektorka psaní Alžběta Bublanová a zakladatelka Kurzů z obýváku Andrea Selzerová.

Cena 3900kč 

Obsah lekcí

Lekce 1

Úvodní lekce, tipy jak začít, nápady, témata, proces psaní, disciplína a nacházení sebevědomí. Kde jsem a kam chci dojít. Rešerše a imaginace. Kdy jsou nutná fakta a kdy ne. Autenticita a atmosféra díla.

Lekce 2

Vlastní originalita a vlastní hlas. Námět a myšlenka, která má co říct. Koncept a osnova, žánry a vědomé změny žánrů. Určení stylu a povahy díla. Střídání popisu a vyprávění tak, abychom čtenáře neodradili.

Lekce 3

Jak vyprovokovat postavy a posunout děj. Vytvoření mapy děje. Co když se zamotám nebo zahltím inspirací. Jak obohatit děj a dodat textu šťávu. Postavy a konflikty jako hybatele dějů. Pointa, kterou jste nečekali. Jak nezahltit děj, kdy ubrat a kdy provádět změny. Dialogy jako nezbytnost.

Lekce 4

Když jsem uprostřed a nejde mi to. Dead end. Jak se přenastavit, namotivovat a zregenerovat rukopis. Jak úspěšně dojít ke konci. Editace. Publikování. Jak najít redaktora a vhodné nakladatelství.

4 pětihodinové lekce | Cena 3900kč | 10 míst

 Pozvěte přítele a získejte slevu 100,-. 

Kdo vás provede

Kurzem psaní vás provede Alžběta Bublanová

Alžběta Bublanová je autorkou knih Čtyři stěny, V tichu a Odraz ode dna. V roce 2012 za svou prvotinu obdržela cenu Akademie literatury Máchova růže. Absolvovala Literární akademii Josefa Škvoreckého a tvůrčím psaním se zabývá již několik let. 

Minikadamie tvůrčího psaní

Andrea Selzerová je zakladatelkou Kurzů z obýváku. Podílí se na koncepci kurzů tvůrčího psaní a miniakademii doplňuje o své lektorské zkušenosti. Rok studovala anglistiku a bohemistiku na UP v Olomouci, a také žurnalistiku na VOŠP. 

Co o miniakademii říkají studenti:

Velmi mi pomohlo vedení nejen v případě začít psát, ale hlavně pokračovat a vytrvat v započaté snaze. Také jsem ocenila konkretní překonávání překážek v tvůrčím procesu a zasvěcení do techniky psaní. Skvělé bylo i komorní prostředí obýváku a setkání milých lidí v něm. Ovšem nejdůležitější pro mě byly lektorky, které svojí trpělivostí a laskavým, leč důsledným přístupem přesvědčily mé zdrženlivé já k psaní a chuť něco vytvořit a možná i v budoucnu předat světu.

Pavlína Suchá

Dostane se ti tu množství důležitých informací a kontaktů, profesionální, otevřený a motivující přístup lektorek.

Lenka Tomášová

Skvěle připravené a hlavně konkrétní psací cvičení, žádné prázdné a obecné řeči o psaní. Příjemné a charismatické lektorky.

Nikol Patíková

Jdi do toho!

Lenka Modrovičová

Kontaktujte nás

kanclik@kurzyzobyvaku.cz  |  Tel: +420 731757287