Miniakademie tvůrčího psaní

Jak na příběh

Posuňte své psaní o úroveň výše: tři měsíce nových dovedností, podpory a zpětné vazby. 

Skvěle připravené a hlavně konkrétní psací cvičení, žádné prázdné a obecné řeči o psaní.
Nikol Patíková
Ať jste v jakékoli fázi psaní, udělejte si čas na svůj příběh! Dozvíte se, jak psát, co potřebujete znát a jaké máte v technice psaní možnosti. Navíc, dostanete zpětnou vazbu nejen od spolužáků, ale i od autorky pěti vydaných knih a nasměrování k tomu, abyste psali lépe. 
 

Lekce jsou intenzivní: čekejte dostatek cvičení a diskuzí plus pravidelnou odezvu vašich spolužáků na vaši práci. To, co se však bude skutečně mezi lekcemi dít, je váš rozvoj. Zároveň očekáváme, že se do psaní obujete. V intervalech jednotlivých lekcí dostanete úkoly a otázky k zpracování.

Miniakademie je určena pro ty, co začali psát, už nějakou dobu píší a chtějí se v psaní příběhů zlepšit, a třeba napsat knihu.

Z kurzu si odnesete správné návyky, dovednosti a příběh, na kterém budete moci stavět. 

Kurz obsahuje 8 online setkání: 25.3., 8.4., 22.4., 6.5., 20.5., 3.6., 17.6., 1.7.21

18:30 - 20:00

8 lekcí |  online přes Google Meet | 6 míst

Cena 3500kč 

Přihlašujte se do 19.3.2021

Obsah lekcí

Lekce 1

Úvodní lekce, tipy, jak začít, úvahy nad tím, proč chci psát, co mi psaní přináší, kdy a kde psát a kde brát témata. Poznání, co mi je vlastní a jaký si zvolit žánr a druh.

Lekce 2

Jak si stvořit příběh. Správný postoj k osnově. Jak se na psaní připravit. Zamyšlení se nad zápletkou.

Lekce 3

Jak stvořit postavu. Vnější i vnitřní popis postavy. Pochopení naší postavy.

Lekce 4

Dialogy, jak má vypadat správný literární dialog aneb jak mluví naše postavy. Naučíme se vyvarovat nejčastějších chyb a napsat uvěřitelný dialog, který nenudí.

Lekce 5

Formy vyprávění. Zvol si svého vypravěče a promysli, jestli ti sedí ich-forma či er-forma. Vyzkoušení různých úhlů, zamyšlení se nad stylem

Lekce 6

Jak na tvůrčí blok. Co když mi to přestane psát uprostřed díla. Co když se mi ztratí pointa či postavy a ztratím elán? Zdánlivá krize jako odrazový můstek.

Lekce 7

Přepisování. Naučíme se přepisovat, číst po sobě a naučit se správně pochopit rady beta čtenářů

Lekce 8

Co s tím? Jak vydat knihu, jak na její propagaci. Vnímání kritiky. Jiné formy prezentace a uplatnění textu.

Kdo vás provede

Alžběta Bublanová je autorkou knih Čtyři stěny, V tichu, Odraz ode dna, Barák a  Ti, kterým se narodíš. Psaním se zabývá už přes patnáct let. V roce 2012 za svou prvotinu obdržela cenu Akademie literatury Máchova růže. Absolvovala Literární akademii Josefa Škvoreckého. 

Psaní je pro ni zábavou, ale i nezbytností. Vyjadřuje tím pohled na svět. Ve svých textech se zaměřuje na popis obyčejného života a všední současnost. Baví jí přemýšlet nejen o příbězích, ale i postavách a stylu psaní. Zabývá se technikou psaní.

Kromě beletrie píše recenze (E-kultura.cz), články (Femina.cz) a rozhovory (Biorevue). V minulosti přispívala fejetony na webové stránky Denni-cteni.cz a články do tištěného magazínu L’amour. Nyní vede vlastní časopis Náměsíčník.

Co o miniakademii říkají studenti?

To, že jsou některé věci vysloveny, dá nový rozměr tomu, jak je si je uvědomujete, a můžete v praxi použít. To, že věci prakticky vyzkoušíte, vám dá zkušenost, která se propíše do každé vaší věty. A vaši chuť psát výrazně podpoří!
Jana Aadhiradasi
Pokud chcete napsat knihu, je to ideální příprava.
Martin K.
Velmi mi pomohlo vedení nejen v případě začít psát, ale hlavně pokračovat a vytrvat v započaté snaze. Také jsem ocenila konkretní překonávání překážek v tvůrčím procesu a zasvěcení do techniky psaní. Skvělé bylo i komorní prostředí obýváku a setkání milých lidí v něm. Ovšem nejdůležitější pro mě byly lektorky, které svojí trpělivostí a laskavým, leč důsledným přístupem přesvědčily mé zdrženlivé já k psaní a chuť něco vytvořit a možná i v budoucnu předat světu.
Pavlína Suchá
Dostane se ti tu množství důležitých informací a kontaktů, profesionální, otevřený a motivující přístup lektorek.
Lenka Tomášová
Skvěle připravené a hlavně konkrétní psací cvičení, žádné prázdné a obecné řeči o psaní.
Nikol Patíková
Jdi do toho!
Lenka Modrovičová

Kontaktujte nás

kanclik@kurzyzobyvaku.cz  |  Tel: +420 731757287

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.