5 důvodů, proč psát (každý den)

5 důvodů proč psát každý den

Psaní každý den má hned několik účinků. Krom toho, že za nějaký čas nakonec napíšete román, zdokonalíte si svou slovní zásobu, utřídíte si myšlenky anebo si začnete rozvzpomínat na své sny … Podívejte se na pět zásadních přínosů toho, když píšete.

  1. Budíček pro váš mozek

Pokud jsou vaše rána hektická, nedej bože, že máte vyprovodit celou rodinu do školek a škol, sebe do práce, a ještě podávat stoprocentní výkony hned ze startu, přivstaňte si o 15 minut dříve a mějte u postele zápisník a tužku. Zapište si po ránu vše, vaše dojmy ze snů, co máte v plánu, jak se cítíte… Vypsání se ze starostí a emocí přináší úlevu. Váš klid uvítá nejen celá rodina, ale i šéf. Vaše produktivita o něco stoupne, stejně jako vaše dobrá nálada. Dejte své mysli čas na to se zcela probudit a vplout s čistou hlavou do nového dne.

  1. Psaní jako cesta k sebelásce

Až toho budete mít napsáno dostatečně, projděte si vaše deníkové listy. Možná už jste zpozorovali, jaké osobní téma se vás dotýká, co ještě potřebujete osobně dořešit, možná jste si všimli, že vaše psaní jde snáze a vy jste k sobě milejší. Většinou si začnete sami od sebe všímat i dobrých věcí kolem sebe a na sobě. Začleňte do svého psaní to, co se vám za den podařilo, co se vám hezkého stalo. Všímejte si maličkostí, a život začne být laskavější. Vy k němu a on k vám.

  1. Trénink pro vaši komunikaci

Stává se vám, že hledáte ta správná slova zrovna ve chvíli, kdy se to opravdu nehodí? Firemní porada, důležitý rozhovor s partnerem, a najednou se nedokážete přesně vyjádřit. Potrénujte svou schopnost komunikace. Díky každodennímu psaní se vaše komunikační dovednosti zlepší, budete pohotovější a přesnější ve vašem vyjádření, takže už žádné „ehm“ u powerpointové prezentace a nevhodně vybraná slova při důležitých rozhovorech.

  1. Lapač snů

Pokud patříte mezi ty, co ráno vstanou a své sny si nepamatují,  je tu dobrá zpráva. Ranní psaní vám může pomoci si rozvzpomenout a přiblížit se vašemu podvědomí. Jakmile ráno vstanete, zapište si vše, co si pamatujete z nočního spánku. Když si opravdu nic nepamatujete, napište i to, a rozvedťe, jak se cítíte, jak jste spali, co se vám honilo hlavou před spánkem, kdy jste měli naposledy sen a o čem. Naopak ti, co si sny pamatují, a během dne na něj zapomenou, ať si své sny také píší. Každý sen obsahuje poselství, které můžete rozklíčovat.

  1. Probuďte svou spící kreativitu

Krom deníkového psaní vyzkoušejte i tvůrčí psaní. Obojí probudí vaši spící kreativitu. Stačí si začít všímat inspirace kolem sebe a měnit své nápady v příběhy. Třeba v sobě objevíte dřímajícího spisovatele. Pokud vás múza na chvíli opustila anebo si chcete procvičit svou slovní zásobu, zaregistrujte se k Psacímu budíčku projektu Kurzy z obýváku. Každý den ve své e-mailové schránce naleznete psací výzvu a slovo dne, které máte za úkol použít, buď písemně nebo ústně. Vaši splněnou výzvu označte hastagem „#psacibudicek“ a sdílejte.

Komentáře