Miniakademie: Pište lépe

Posuňte své psaní o úroveň výše

Otevíráme zimní semestr 2018/2019

Posuňte své psaní o úroveň výše s kurzem pro pokročilejší - 3 měsíce nových dovedností, podpory a zpětné vazby. 
 

Ať jste v jakékoli fázi psaní, udělejte si čas a rezervujte si jednu sobotu v měsíci. Dostanete zpětnou vazbu a nasměrování k tomu, abyste psali lépe. 

Lekce jsou intenzivní: čekejte dostatek cvičení a diskuzí, plus pravidelnou odezvu vašich spolužáků na vaši práci. To, co se však bude skutečně mezi lekcemi dít, je váš rozvoj. Zároveň očekáváme, že se do psaní obujete. V intervalech jednotlivých lekcí dostanete měsíční úkoly a otázky k zpracování. Pište lépe je určen pro ty z vás, co začali psát anebo plánují napsat knihu, nebo pro ty, co se chtějí v psaní posunout. Z kurzu si odnesete správné návyky, dovednosti a konkrétní psací projekt. 

Pokud se na tento kurz ještě necítíte, vyzkoušejte začátečnický online kurz "Začni psát"

Kurz obsahuje 4 setkání v Praze: 6.10.2018., 3.11., 1.12, 12.1.2019, 10:00 – 16:00 s pauzou na oběd. Kurzem vás provede spisovatelka a lektorka psaní Alžběta Bublanová & na konci redaktorka nakladatelství Gabriela Kostašová. 

Cena 3900kč 

Obsah lekcí

Lekce 1, 6.10.2018

Úvodní lekce, tipy jak začít, nápady, témata, proces psaní, disciplína a nacházení sebevědomí. Kde jsem a kam chci dojít. Rešerše a imaginace. Kdy jsou nutná fakta a kdy ne. Autenticita a atmosféra díla.

Lekce 2, 3.11.2018

Vlastní originalita a vlastní hlas. Námět a myšlenka, která má co říct. Koncept a osnova, žánry a vědomé změny žánrů. Určení stylu a povahy díla. Střídání popisu a vyprávění tak, abychom čtenáře neodradili.

Lekce 3 , 1.12.2018

Jak vyprovokovat postavy a posunout děj. Vytvoření mapy děje. Co když se zamotám nebo zahltím inspirací. Jak obohatit děj a dodat textu šťávu. Postavy a konflikty jako hybatele dějů. Pointa, kterou jste nečekali. Jak nezahltit děj, kdy ubrat a kdy provádět změny. Dialogy jako nezbytnost.

Lekce 4, 12.1.2019

Když jsem uprostřed a nejde mi to. Dead end. Jak se přenastavit, namotivovat a zregenerovat rukopis. Jak úspěšně dojít ke konci. Editace. Jak se rodí kniha. Publikování. Jak najít redaktora a vhodné nakladatelství.

4 pětihodinové lekce | Cena 3900kč | 10 míst

Pokud byste chtěli zaplatit na místě, prosím vyplňte přihlášku. Bude však nutné uhradit zálohu 1500,-.

 Pozvěte přítele a získejte slevu 100,-. 

Kdo vás provede

Kurzem psaní vás provede Alžběta Bublanová

Alžběta Bublanová je autorkou knih Čtyři stěny a V tichu. V roce 2012 za svou prvotinu obdržela cenu Akademie literatury Máchova růže. Absolvovala Literární akademii Josefa Škvoreckého a tvůrčím psaním se zabývá již několik let. V kurzu přispívá citlivým a akurátním hodnocením textů a empatickým vedením svých studentů. Podílí se na koncepci kurzu a vzniku originálních videí psaní.

Studujte psaní s Gabrielou Kostašovou

Gabriela Kostašová působí jako redaktorka v brněnském nakladatelství Jota. Studovala divadelní vědu na FF MU a divadelní dramaturgiina DIFA JAMU. Přispívá texty do časopisů, bloguje a jako PRista se podílí na festivalech Týden kávy a Femina film. Gabriela v kurzu přispěla svými vědomostmi a zkušenostmi, filmovým talentem a hlavně velkým smyslem pro humor. 

Kontaktujte nás

kanclik@kurzyzobyvaku.cz  |  Tel: +420 731757287